Tangalanga
Inregistreaza-te sau Conecteaza-te daca vrei sa faci parte din comunitatea RPG Drag Romania!

You are not connected. Please login or register

Visual kei

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Visual kei on Mon Dec 19, 2011 7:28 pm

Cherry-chan

Female Phenomenon
Female Phenomenon
Visual kei a aparut in anii 80 cu trupe precum:Color,X Japan,Luna Sea si D'erlanger

Trupe

-Acid Black Cherry

-Orochi

-si multe alte trupe

View user profile

2 Re: Visual kei on Tue Jan 10, 2012 7:09 pm

Conchita Wurst

The Supreme
The Supreme
Din cate stiu eu Malice Mizer a propulsat stilul.
De-a lungul timpului, acum 700 de ani, mi-au placut si mie mult An Cafe din acest gen si trupa mentionata mai sus.

CONCHITA WURST

LOVE IS LIKE A BATTLE CRY
View user profile

3 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 8:57 pm

Morphine ♥

Female Phenomenon
Female Phenomenon
Orochi au aparut in anii 80'? xD
An Cafe...trupa mea preferata JROCK, nu am ce zice. Chiar daca au luat o pauza eu astept un comeback. x..x

View user profile

4 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:02 pm

Adore Delano

I'm a fucking mermaid!
I'm a fucking mermaid!
Observ ca majoritatea prefera An cafe, mi se pare mai cunoscut decat The Gazette. Si eu astept un comeback dar nu cred ca se vor mai intoarce. Adica au portnit fiecare pe drumul lui

" I'm a fucking mermaid, bitch ... "
View user profile http://tangalanga.superforum.pro

5 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:03 pm

Morphine ♥

Female Phenomenon
Female Phenomenon
An Cafe addiction <3
Nu se vor mai intoarce? O.o I'm gonna die...desi recunosc ca nici eu nu credeam ca se vor mai intoarce, dar imi placea sa ma mint. :[
Nu am mai auzit absolut nimic de ei de cand s-au despartit.

View user profile

6 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:05 pm

Conchita Wurst

The Supreme
The Supreme
Si eu astept un comeback dar nu cred ca se vor mai intoarce. Adica au portnit fiecare pe drumul lui
Sa fim seriosi, dar nici nu cred ca ar mai avea acelasi farmec, nu stiu de ce, iar aici incerc sa nu fiu prea subiectiva. Kanon deja si-a inceput un alt proiect, Taku si-a vazut deja de viata, iar Miku cica la fel.

CONCHITA WURST

View user profile

7 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:07 pm

Adore Delano

I'm a fucking mermaid!
I'm a fucking mermaid!
Pai Kanon canta cu Kanon Wakeshima , Miku are familie, copil. Takuya nu stiu ce invarte, Yuuki probabil probeaza peruci si ochelari sau afce reclama la ochelari. Teruki probabil face box

8 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:07 pm

Morphine ♥

Female Phenomenon
Female Phenomenon
Uuui Gawd xD, cat il adoram pe Miku, in trecut aveam chiar si un nick cu numele lui...:[
An Cafe m-au facut sa iubesc JROCK, ei au fost prima mea formatie de JROCK, vreau sa se intoarca...!:[
Miku are familie?! Copil?! O.O...dar el insusi e un copil v.v'.
Cu cine s-a insurat?

View user profile

9 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:09 pm

Adore Delano

I'm a fucking mermaid!
I'm a fucking mermaid!
Cu una din...ah...are o trupa si aia ma rog is doua gagici.. nu stiu cum o cheama.. E dragutica tipa, si el are 27 de ani deja, nu e copil mic

10 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:09 pm

Conchita Wurst

The Supreme
The Supreme
Miku are familie, copil
Vani, nu mai sunt fana de mult, daca incerci sa scoti spiritele malefice din mine.
Nu cred ca are nimic.

Cred ca ei aveau nevoie unul de celalat pentru a se lansa, acum fiecare a avut probabil nevoia de a se simti independent, de a experimenta si lucruri noi.

CONCHITA WURST

View user profile

11 Re: Visual kei on Thu Jan 12, 2012 9:10 pm

Morphine ♥

Female Phenomenon
Female Phenomenon
Da stiu ca are 27 de ani dar la ce fata are zici ca este un copil de 10 ani...:[ Pff, deci pot sa imi iau gandul de la un comeback de`alu` An Cafe...T.T

View user profile

12 Re: Visual kei on Thu Jan 19, 2012 3:47 pm

Mizuki

New Bitch
New Bitch
mie una nu prea ascult visual kei mai rar

View user profile

13 Re: Visual kei on Thu Mar 01, 2012 8:50 pm

Luiza

New Bitch
New Bitch
Daca cei de la An Cafe nu isi incetau activitatea The Gazette(nu am nimic cu ei ca e a doua trupa dupa An Cafe care imi place foarte mult,doar zic adevarul) nu devenea atat de faimoasa.Cei de la An Cafe s-au retras in plina glorie. Si nu stiu de unde ai informatia ca Miku are copil si s-ar casatorii sau e casatorit :O M-ai facut curioasa si as vrea sa aflu si eu de unde stii tu desi imi e greu sa cred asa ceva deoarece Miku a fost plecat mai mereu pt ca el si trupa lui LC5 au lansat deja 3 clipuri si pregatesc si un album ,plus ca au avut si ceva concerte-_-. Si Takuya e chitaristul lui Piko de foarte mult timp si din cate auzisem si Teruki si Kanon ar canta in alte trupe nu recunoscute international.Intr-adevar de Yuuki nu stiu chiar nimic,A disparut asemeni lui Boo,Dar chiar as vrea sa stiu de unde ai auzit informatiile despre Miku

View user profile

14 Re: Visual kei on Fri Mar 02, 2012 1:14 pm

Adore Delano

I'm a fucking mermaid!
I'm a fucking mermaid!
Am citit intr;un anunt de pe wikipedia mai demult si era chiar o poza cu iubita'sa, o tipa dintr'o trupa aparuta si in Popcorn, avea si jacketa cu Nyappy, stiu ca Lethal facea mereu misto de ea, e draguta fata.
An cafe au spus ca iau o pauza nicdecum ca se destrama ca sa formeze alte trupe desi Kanon canta cu Kanon Wakeshima.

As vrea si eu sa vad acele clipuri cu Miku

15 Re: Visual kei on Fri Mar 02, 2012 4:30 pm

Conchita Wurst

The Supreme
The Supreme
An cafe au spus ca iau o pauza nicdecum ca se destrama ca sa formeze alte trupe desi Kanon canta cu Kanon Wakeshima.
Eu nu cred in pauzele astea, e o forma de a nu criza fanii. Dar hai sa fim seriosi, eu nu cred ca daca AC ar reveni ar mai fi acelasi lucru.

CONCHITA WURST

View user profile

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]